Fundacja Dobra Sieć serdecznie zaprasza na „E -wolontariat w szkołach – webinar dla nauczycieli i koordynatorów wolontariatu szkolnego”, w środę, 16 czerwca w godz. 18:00-19:00 oraz w poniedziałek, 21 czerwca w godz. 14:00-15:00

Linki do zapisów:
16 czerwca: https://szkolny.e-wolontariat.pl/16czerwca
21 czerwca: https://szkolny.e-wolontariat.pl/21czerwca

E-wolontariat, czyli wolontariat wykonywany za pośrednictwem Internetu, to świetny pomysł na rozszerzenie oferty wolontariatu szkolnego – nie tylko podczas pandemii! Podczas webinaru ekspertki opowiedzą m.in. o tym, czym jest e-wolontariat i w jaki sposób mogą się w niego zaangażować uczniowie.

Obowiązuje limit miejsc. Webinar adresowany jest głównie do nauczycieli wyższych klas szkoły podstawowej (VII, VIII), do nauczycieli szkół średnich oraz do koordynatorów szkolnych kół wolontariatu.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Zakres tematyczny:
E-wolontariat w teorii: definicja, aspekty prawne
E-wolontariat w praktyce: Przykłady działań e-wolontariackich, które mogą być realizowane przez uczniów
Polecane materiały i inspirujące projekty

Jaki jest koszt?
Udział w webinarze jest bezpłatny!

Kto jest organizatorem webinaru?
Organizatorem webinaru jest Fundacja Dobra Sieć, która rozwija i promuje e-wolontariat w Polsce i za granicą od 2009 r.

Webinar poprowadzą:
Aleksandra Belina:  Jestem związana z trzecim sektorem od ponad dekady. W latach 2011-2012 koordynowałam program Wolontariatu Europejskiego w Stowarzyszeniu Promocji Wolontariatu. Obecnie pełnię rolę Dyrektorki Programowej w Fundacji Dobra Sieć – organizacji, która od 2009 roku prowadzi dwa zasadnicze programy: E-wolontariat i Moje Stypendium. Łączę działalność fundacyjną z prowadzeniem badań o organizacjach pozarządowych w Polsce – jestem doktorantką na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat prowadzę szkolenia dla organizacji społecznych, a największą przyjemność sprawia mi praca z ludźmi i dzielenie się wiedzą.

Katarzyna Sawko: W Fundacji Dobra Sieć opiekuję się od niedawna e-wolontariatem i portalem TuDu.org.pl. Wcześniej koordynowałam projekty Fundacji Nowoczesna Polska oraz prace Koalicji Otwartej Edukacji; pełniłam też m.in. rolę trenerki edukacji medialnej, community manager polskiej społeczności Creative Commons oraz koordynatorki projektu Otwarte Zabytki w Centrum Cyfrowym Projekt: Polska. Od siedmiu lat rozwijam własny projekt majsterkowy – Wióry lecą – stolarka dla kobiet i nie tylko.

Mam pytanie odnośnie webinaru – do kogo mogę się zgłosić?
Z chęcią udzielimy Wam dodatkowych informacji i odpowiemy na Wasze pytania – jesteśmy dostępni pod adresem mailowym: biuro@e-wolontariat.pl.

Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.