opis_strony2
Dotacja z BS w Skórczu - dodtakowe dofinansowanie w ramach Działaj LOaklnie VI - edycja 2008 PDF Drukuj Email
piątek, 24 października 2008 00:00

Dzięki dotacji od Banku Spółdzielczego w Skórczu udało nam się dofinansować kolejny projekt!!!


Miło nam poinformować, iż Bank Spółdzielczy w Skórczu okazał się przychylny na naszą prośbę o wsparcie w ramach Działaj Lokalnie i otrzymaliśmy 5 tysięcy złotych, które w całości postanowiliśmy przeznaczyć na projekty do programu Działaj Lokalnie. Przywróciliśmy wcześniej nie uznane przez Komisję koszty na budowę łazienki i WC o które zwróciło się z prośbą Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Wysin oraz koszty wydruku dyplomów dla uczestników zajęć, o które wystąpiła Maltańska Służba Medyczna.


Udało się wyłonić jeszcze jeden świetny projekt, którego miano przypadło Kołu Gospodyń Wiejskich Osieczna, w którego imieniu wystąpiło Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia. Projekt pt. „ Cztery pory roku w kuchni kociewskiej” okazał się pomysłem, który integruje dzieci i młodzież z osobami starszymi poprzez kultywowanie, propagowanie, upowszechnianie tradycyjnej kuchni Kociewskiej, a także sporządzanie zdrowej żywności. Projekt ma wzbudzić wśród dzieci i młodzieży potrzebę zdrowego odżywiania się, poszerzania wiedzy na temat regionu Kociewia oraz tradycji i obyczajów.

Na 20 złożonych wniosków udało nam się11 z nich dofinansować. Mamy nadzieję, że w kolejnej edycji wniosków będzie więcej oraz nam uda się zadowolić więcej grantobiorców.