opis_strony2
Aktualności
KONKURS NA WYBÓR LOKALNYCH GRUP DZIAŁANIA DO RELIZACJI STRATEGII ROZTRZYGNIĘTY !!!! PDF Drukuj Email
piątek, 08 maja 2009 01:00

Miło mi poinformować, że Zarząd Województwa Pomorskiego wybrał Lokalne Grupy Działania z obszaru województwa pomorskiego, które będą realizować Lokalne Strategie Rozwoju w latach 2009-2013. Lokalna Grupa Działania "Chata Kociewia" znalazła się w czołówce zakwalifikowanych organizacji do realizacji lokalnej strategii.
Oznacza to, że na rozwój obszaru objętego funkcjonowaniem naszej Lokalnej Grupy Działania zostaną przeznaczone dodatkowe środki finansowe, a uprawnieni beneficjenci z poszczególnych gmin będą mogli ubiegać się o dofinansowanie swoich projektów ze środków Osi IV - Leader - Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Więcej…
 
Lista rankingowa organizacji, które otrzymały wsparcie w ramach programu Działaj Lokalnie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 maja 2009 01:00

W dniu 30 kwietnia 2009 roku w Urzędzie Gminy Starogard Gdański miało miejsce posiedzenie Komisji Grantowej w ramach programu Działaj Lokalnie VI - edycja 2009. Po długich dyskusjach na 37 złożonych wniosków zadecydowano o przyznaniu 13 dotacji dla organizacji i grup nieformalnych. Lokalna Grupa Działania czeka jeszcze na odpowiedź od podmiotów gospodarczych, do których zwróciła się z prośbą o dodatkowe wsparcie na działania w ramach programu Działaj Lokalnie. W przeciągu 2 tygodniu lista rankingowa organizacji, które otrzymały dofinansowanie może ulec więc niewielkiej zmianie. Tym organizacjom, które znalazły się w szczęśliwej "13" -serdecznie gratulujemy!!! , pozostałe zaś zachęcamy do składania w kolejnej edycji, która mamy nadzieję że zostanie ogłoszona w przyszłym roku.

Więcej…
 
Protokół ze spotkania Zarządu LGD "Chata Kociewia" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 kwietnia 2009 01:00
Protokół
ze spotkania Zarządu LGD "Chata Kociewia" w dniu 24 kwietnia 2009
w Urzędzie Gminy Starogard Gdański

W dniu 24 kwietnia w Urzędzie Gminy Starogard Gdański o godz. 12.00 miało miejsce posiedzenie Zarządu Lokalnej Grupy Działania "Chata Kociewia" wg. następującego porządku obrad:
  1. Przyjecie Regulaminu pracy Komisji Grantowej w ramach VI edycji "Działaj Lokalnie VI"- rok 2009
  2. Przyjecie składu Komisji Grantowej i ekspertów w ramach programu Działaj Lokalnie VI
  3. Podjecie uchwały zmieniającej zapisy uchwały dot. Polityki rachunkowości do projektu "Od problemu do rozwiązania - aktywizowanie społeczności wiejskiej"
Więcej…
 
KONFERENCJA DZIAŁAJ LOKALNIE VI PDF Drukuj Email
czwartek, 16 kwietnia 2009 01:00

Dnia 9 kwietnia 2009 roku w sali 201 w Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gdańskim o godzinie 12.00 odbyła się konferencja podsumowująca, a jednocześnie otwierająca kolejną edycję programu Działaj Lokalnie. W spotkaniu udział wzięło 50 osób z Powiatu Starogardzkiego i Kościerskiego. W większości byli to przedstawiciele organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, gdyż właśnie do nich adresowana była konferencja.

Więcej…
 
Pierwsze koty za płoty w Działaj Lokalnie PDF Drukuj Email
piątek, 03 kwietnia 2009 01:00

PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY w Działaj Lokalnie!!!

Tak się baliśmy, a jednak się udało:) projekty w ramach Działąj Lokalnie zrealizowane bez większych komplikacji. Z rozliczeniami też poszło nie najgorzej. Po wstępnych obliczeniach wyszło,że na dotacje przeznaczyliśmy łącznie 41.150 złotych. Dziękujemy bardzo wszystkich, którzy czynnie włączali się w działania związane z programem Działaj Lokalnie, organizacjom i grupom nieformalnym realizaującym projekty oraz koordynatorom za siły włożone w realizację projektów. To właśnie dzięki Wam tak wiele się dzieje. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję. Mamy nadzieję, że będzie tak samo owocna, a może nawet bardziej.


Sporządziła

Joanna Nadolna

 
«pierwszapoprzednia101102103104105106następnaostatnia»

Strona 104 z 106