opis_strony2
Aktualności
SPRAWOZDANIE WYGONIEC PDF Drukuj Email
wtorek, 30 listopada 2010 00:00

W dniach 5 – 6 Listopada 2010r. odbyła się IV już edycja Rajdu na Orientację „WYGONIEC” organizowana przez duet składający się ze 1. Kaliskiej Drużyny Harcerskiej „Czarne Stopy” i Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Kaliska. Tradycyjnie, impreza zaliczana była do Pucharu Borów Tucholskich w Marszach na Orientację. Honorowy patronat nad zawodami objął pan Wójt Antoni Cywiński. Rajd podobnie jak w ubiegłym roku cieszył się sporym zainteresowaniem, na starcie mogliśmy spotkać bardzo doświadczonych zawodników odnoszących sukcesy np. w mistrzostwach Polski ale również osoby które po raz pierwszy trzymały w ręku kompas i tak nietypową mapę. W sumie kaliskie lasy odwiedziło 70 osób.
Zawody rozegrane zostały w czterech kategoriach: drużynowej, juniorów, zaawansowanych oraz debiutujący etap rowerowy. Wszystkie kategorie zróżnicowane były co do długości i trudności trasy, tak aby każdy mógł znaleźć coś na miarę swoich umiejętności. Niezależnie od poziomu cel był jeden, odnalezienie w terenie odpowiednich miejsc, które zaznaczone zostały na mapach. Wszyscy uczestnicy poradzili sobie z zadaniem jakie postawił przed nimi organizator i w komplecie dotarli na metę.

Więcej…
 
ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI - SZKOLENIE PDF Drukuj Email
piątek, 12 listopada 2010 00:00

Lokalna Grupa Działania „Chata Kociewia”, we współpracy z Regionalny Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych, zaprasza na szkolenie związane z tematyką monitoringu i ewaluacji projektów unijnych wraz z elementami zarządzania projektem.
Spotkanie odbędzie się w biurze LGD „Chata Kociewia” w Nowej Wsi Rzecznej, ul. Rzeczna 18 w dniach 22 i 23 listopada (tj. poniedziałek i wtorek).
Szkolenie poprowadzi Agnieszka Małecka – Jagła. Zapraszamy do kontaktu z biurem LGD, tel: 58 560 18 82 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 
RAJD PAMIĘCI PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 listopada 2010 00:00

rajdPamieci11XI-w.3dpi7511 listopada wyruszy pieszy Rajd Pamięci po miejscach związanych z pamięcią o II wojnie światowej. Piesza trasa poprowadzi od pomnika poległych harcerzy, przez cmentarz wojskowy i liczne miejsca rozsianych grobów masowych w okolicy Starogardu Gd. Wymarsz o godz. 11.45, po zakończeniu uroczystości miejskich, spod pomnika poległych harcerzy. Zabierzmy znicze, by móc upamiętnić tych, co polegli w naszej okolicy w bezimiennych mogiłach. Zakończenie trasy ok.godz.16.00.

Osoba organizująca:
Piotr Malowany, tel:506 90 80 42
Kociewski Klub Turystyczny
 
JESIENNE MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY NA ORIENTACJĘ PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 listopada 2010 00:00

GGGGGG(1)

 
NOWY PARKING PDF Drukuj Email
wtorek, 02 listopada 2010 00:00

gW piątek 29 października w Starej Kiszewie odbyła się duża uroczystość, uczestniczyliśmy w uroczystym otwarciu parkingu wraz z miejscem obsługi mieszkańców, podróżnych i turystów. Operacja powstała w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi". Przecięcia wstęgi dokonali Starosta powiatu kościerskiego Grzegorz Zabrocki, Wójt Gminy Stara Kiszewa Marian Pick oraz ks. Stanisław Lenz, który również poświęcił nowo otwarty obiekt aby służył jak najlepiej podróżnym i mieszkańcom. Gratulujemy i cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć oraz wspierać to przedsięwzięcie.
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia81828384858687888990następnaostatnia»

Strona 82 z 100