W imieniu Organizatorów, zapraszamy na kolejną kociewską imprezę VI Jarmark Kociewski w Wirtach, która odbędzie się 27 sierpnia 2023 roku od godziny 11:00.

Od 2016 roku w ostatnią niedzielę sierpnia Arboretum Wirty gości Jarmark Kociewski. Jest on nie tylko, albo nie tyle, imprezą handlową i rozrywkową, jest przede wszystkim okazją do prezentacji kociewskiego rękodzieła i folkloru oraz podsumowaniem dorocznego Pleneru Artystów Ludowych Pomorza.
W tym roku będzie to już VI Jarmark Kociewski. W programie imprezy znajdą się, między innymi, zawody sportowe (biathlon letni, petanque, otwarte turnieje strzeleckie, strzelanie Bractw Kurkowych), warsztaty twórcze dla wszystkich grup wiekowych, konkursy wiedzy leśnej oraz występy artystyczne – na ludowo zagrają i zaśpiewają Burczybas, Kociewska Familija i Fefernóski. Będzie też poezja i… plenerowe widowisko teatralne w wykonaniu aktorów z Elbląga. Organizatorzy przygotowują także specjalną “strefę malucha”. Jarmark będzie tłem dla obchodów pięćdziesięciolecia Nadleśnictwa Kaliska, które jest współorganizatorem imprezy i gospodarzem Arboretum w Wirtach.
Nie zabraknie stoisk Kół Gospodyń Wiejskich ze swojskim jadłem, wędlin, miodów, serów, wypieków. Nikt nie wjdzie głodny czy znudzony.