W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na pierwsze w historii Święto Pomorskiej Ekonomii Społecznej, które odbędzie w piątek 28 lipca br. w godzinach od 10:00 do 20:00 na skwerze Heweliusza (obszar pomiędzy ulicą Rajską a Korzenną) w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Bursztynu w Gdańsku. Zachęcam do dołączenia do wydarzenia na FB, w którym m.in. wstępny repertuar i lista atrakcji: https://fb.me/e/19s6ix0kl.

Święto Pomorskiej Ekonomii Społecznej jest częścią promocji działalności podmiotów ekonomii społecznej podczas 763. Jarmarku Św. Dominika. Obejmuje ono organizację stoisk wystawienniczych, na których prezentowane będą produkty i działalność podmiotów ekonomii społecznej z całego Pomorza. Wszystkie stoiska PES oznakowane będą naszym nowym logo.

Stoiska dostępne będą nie tylko podczas samego święta, ale także w Strefie „Pod Żaglami” na Ołowiance oraz w ramach „Uliczki Pomorskiej” na ulicy Szerokiej przez cały okres trwania Jarmarku. Wśród wystawców na stoiskach Pomorskiej Ekonomii Społecznej w tym roku będą: Spółdzielnia socjalna Kooperacja, Stowarzyszenie Akademia Aktywności, Zakład Aktywności Zawodowej w Sztumie, Ośrodek Adaptacyjny WTZ Puck, Fundacja Piotra Augustyniaka „Pępek Świata”, Spółdzielnia Socjalna ZEROBAN, Sklep ekonomii społecznej „Dobry Deal”, Fundacja Leny Grochowskiej, Stowarzyszenie Invisibilia, Fundacja Energii Społecznej i Dobrych Praktyk BATERIA, Spółdzielnia socjalna „Sercem do Ludzi”, Fundacja „Świat Wrażliwy”, Fundacja #SerceDlaSportu, Spółdzielnia socjalna „Dalba”, Spółdzielnia socjalna „Słoneczne Wzgórze”, Stowarzyszenie LOS, Fundacja Przystań.

Więcej informacji o wydarzeniu w  mediach na FB i stronie internetowej Pomorskiej Ekonomii Społecznej.