Rowerowy Rajd Gwiaździsty!

Już w najbliższą niedzielę, 4 września z Bulwaru Nadwiślańskiego w Tczewie wyruszy 22. Rowerowy Rajd Gwiaździsty organizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE oraz Powiat Tczewski.

Rowerowy Rajd Gwiaździsty już od ponad dwóch dekad przemierza drogi Powiatu Tczewskiego integrując jego mieszkańców podczas wspólnej jazdy rowerem. Dawniej uczestnicy rajdu wyjeżdżali z każdej gminy powiatu, aby spotkać się podczas pikniku w Wielkich Walichnowach. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE trochę zmieniła tę tradycję. Od kilku lat wszyscy uczestnicy spotykają się na starcie i wspólnie pokonują całą trasę. Podobnie będzie w tym roku. Rowerzyści wyruszą z Tczewa, aby przejechać około 64 km przez Knybawę – Gorzędziej – Mały Garc – Subkowy – Rajkowy – Pelplin – Klonówkę – Wielkie Brzeźno – Swarożyn – Śliwiny  do Tczewa.

– Serdecznie zapraszamy na rajd. Jest to wydarzenie zarówno dla doświadczonych rowerzystów jak i rodzin z dziećmi. Tegoroczna trasa 22. Rowerowego Rajdu Gwiaździstego będzie zróżnicowana. Uczestnicy pojadą zarówno asfaltami jak i drogami polnymi. – mówi Piotr Kończewski, Dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE.

Podczas rajdu na terenie przy remizie strażackiej w Swarożynie odbędzie się piknik dla uczestników wydarzenia, podczas którego rowerzyści zjedzą posiłek regeneracyjny. Partnerami wydarzenia są: Dom Kultury w Subkowach, Gmina Subkowy, Miasto i Gmina Pelplin, Gmina Tczew, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie oraz Zespół Kształcenia i Wychowania w Swarożynie.

Rok 2022 został ogłoszony rokiem Józefa Wybickiego, pisarza i polityka, twórcy słów „Mazurka Dąbrowskiego” czyli polskiego hymnu. Organizatorzy przygotowali małą niespodziankę, która uczci tę postać na terenie naszego powiatu.

Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak wcześniej należy się zapisać. Można tego dokonać w Biurze Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE przy ulicy 30 Stycznia 4 w Tczewie, telefoniczne pod numerem 58 531 37 41, mailowo: info@kociewie.eu oraz poprzez wiadomość na facebooku: www.facebook.com/lot.kociewie. Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku, 1 września. Ilość miejsc ograniczona! Serdecznie zapraszamy.