opis_strony2
Aktualności
ZAPRASZAMY NA WARSZTATY ROBÓTEK PDF Drukuj Email
niedziela, 04 października 2015 17:03

wezelki1

 
CZARNA WODA W RUCH PDF Drukuj Email
niedziela, 13 września 2015 09:02

CZARNA_WODA_2015

 
Fantazja na kociewskim stole - warsztaty carwingu dla wiejskich kobiet PDF Drukuj Email
niedziela, 13 września 2015 07:59
2015_baner_DL
melon-carving-fruit-platter-480x506
     
Z satysfakcja zapraszamy członkinie naszej organizacji do udziału  w kolejnym projekcie Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty. Tym razem podejmiemy wyzwanie carwingu, czyli dekoracyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach. Projekt pn. "Fantazja na kociewskim stole" jest sfinansowany ze środków Programu "Działaj Lokalnie IX" Lokalnej Grupy Działania "Chata Kociewia", a jego celem jest stworzenie atrakcyjnej możliwości spędzania czasu wolnego dla kobiet z powiatu starogardzkiego i nauka dekoracyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach. Warsztaty poprowadzi Wicemistrz Europy w carwingu Pan Tomasz Szpalek. Nasze fantazyjne warsztaty obejmą takie zagadnienia jak: historia carwingu, typy i rodzaje narzędzi oraz co najważniejsze kobietki stworzą swoje własne warzywno-owocowe dzieła sztuki z marchwi, cukinii, papryki,  czy melona. Warsztaty odbędą się 17 października (sobota) w Barze "CAPRICE" ul. Hallera 19a w Starogardzie Gdańskim w godz. 10.00-18.00 oraz  18 października (niedziela) w świetlicy wiejskiej w Pinczynie w godz. 09.00-17.00.  Serdecznie zapraszamy, ilość miejsc ograniczona. Szczegóły na temat udziału w projekcie Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia można uzyskać u koordynatora zadania pod nr tel.  606 643 999. 


 Prezes Stowarzyszenia KKK Alina Jeleń

 
WARSZTATY ARCHEOLOGII EKSTREMALNEJ PDF Drukuj Email
sobota, 05 września 2015 09:39
1
2
3

2015_baner_DL

Warsztaty archeologii eksperymentalnej w ramach Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ​ ruszyły już 6 sierpnia. Zgłosiło się ponad 30 osób.


Warsztaty odbywają się w każdy czwartek od 16.30 do 19.30 w Grodzisku Owidz. Na pierwszym spotkaniu Pan Wojciech Belka wprowadził nas nieco w tematykę średniowiecza. Opowiedział o wystawie jaka mieści się w Grodzisku Owidz, uzbrojeniu, zwyczajach i kulturze oraz  o historii tego pięknego miejsca.


Kolejne spotkanie na świeżym powietrzu z Panem Tomaszem Narlochem dotyczyło łucznictwa. Dowiedzieliśmy się z czego są łuki, skąd pochodzi łucznictwo i próbowaliśmy swoich sił. Tarcze wypełniły się strzałami a niektórzy nawet odkryli swoją nową pasję!


Ponadto posililiśmy się przy ognisku daniami z kuchni słowiańskiej. Kosztowaliśmy podpłomyków pieczonych w ogniu, kaszy ze śmietaną i kapusty. Każdy swoje danie przyrządził w stu procentach własnoręcznie i z naturalnych produktów.


Kolejne spotkanie już w czwartek, tym razem zajmiemy się grami i zabawami plebejskimi a na przyszłym spotkaniu będziemy szyli średniowieczne stroje. Do zobaczenia!

 
KGW Koteże i kontynuacja pasji śpiewania PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 sierpnia 2015 14:49
2015_baner_DL


KGW_Koteze

     

Wakacje za nami, zatem czas wziąć się znowu ostro do pracy. Koteżanki ruszają z nowym projektem pn. "Różne pokolenia- te same pasje"- warsztaty teatralno-wokalne, sfinansowanym ze środków Programu "Działaj Lokalnie IX" Lokalnej Grupy Działania "Chata Kociewia". Celem naszego działania jest udział 40 osób w każdym wieku z terenu gminy Starogard w warsztatach teatralno-wokalnych, a co tam idzie rozwój osobisty ludzi na wsi. Warsztaty potrwaja od 8 września do końca listopada. Nauczymy się śpiewać i prezentować na scenie: zasady mówienia wierszem i prozą, dykcja i elementarne zadania aktorskie- to także cel naszej nauki. Mamy nadzieję, iż otworzymy drzwi do świata sztuki oraz odnajdziemy artystyczne talenty u ludzi na wsi. Ponadto nasz projekt rozwinie takie społeczne dobra jak: inicjacja nowatorskich działań oraz integracja mieszkańców si, a także pokaże społeczności wiejskiej, że wieś może być doskonałym miejscem na aktywne spędzanie czasu oraz odkrywanie w sobie talentów i zainteresowań. Startujemy 8 września godz. 18.00 w świetlicy Koteżach. Przyjdź z dzieckiem, wnuczkiem, czy sąsiadem. Wiek nie gra roli. Liczy się tylko pasja i potrzeba artystycznego rozwoju. Kontakt pod nr tel. Koordynator projektu 604 149 190 Alina Jeleń

 
KALISKIE PEGAZY JUŻ RUSZYŁY PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 sierpnia 2015 12:41
_dsc0001

_dsc0135

          

2015_baner_DL

Nieformalna grupa "Kaliskie Pegazy" rozpoczęła realizację projektu "Przebudzenie"-  warsztaty z pantomimy teatralnej. Inicjatywa powstała dzięki dofinansowaniu z Lokalnej Grupy Działania "Chata Kociewia". Celem projektu jest zastosowanie pantomimy w integracji dzieci i młodzieży z różnych środowisk, ale również jako pomoc w niewerbalnym wyrażaniu własnych problemów i emocji z nimi związanych. 
Na pierwszych zajęciach instruktor- Jan Radzewicz przedstawił grupie główny zarys projektu, a także przeprowadził wiele zabaw integracyjnych.  I mamy… Pierwsze zakupy poczynione- drabiny stoją, pudła złożone, wiatraczki i piłeczki świetnie wpisują się w całe tło scenografii.
Nadszedł pierwszy poważny warsztat. Uczestnicy zaczęli ciężką pracę nad  przebiegiem inscenizacji. Pod czujnym okiem instruktora odgrywają nieco trudne elementy scenariusza, bo przecież dużo łatwiej jest coś powiedzieć, niż pokazać.  I mamy!  Po kilku spotkaniach nasi młodzi aktorzy przedstawiają zarys całego przedstawienia. 
Pantomima daje możliwość pomocy w rozładowaniu skumulowanych negatywnych emocji. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wprowadzić  ten element w życie naszej małej społeczności.

Kaliskie Pegazy

 
DL umowy podpisane PDF Drukuj Email
piątek, 24 lipca 2015 17:02
umowy_dl_2015

20 lipca 2015 roku w biurze Ośrodka Działaj Lokalnie- Lokalnej Grupy Działania "Chata Kociewia" miało miejsce rozdanie grantów w ramach Programu Działaj Lokalnie IX. Wybrańców jest 11. Zebranych przywitał prezes LGD "Chata Kociewia" Marian Firgon, opowiedział krótko o Programie, o złożonych wnioskach, o dofinansowanych. Następnie zebrani opowiedzieli o swoich projektach, o zmaganiach podczas aplikowania a także o planach i obawach podczas realizacji projektu. Nastąpiła uroczysta chwila podpisania grantów. I choć może niewielu u nas sławnych ludzi to my takich mieliśmy- i to w naszym biurze. Nie codziennie zdarza się skupić tylu animatorów społecznych w jednym miejscu wokół wspólnego celu- Działania Lokalnie. Po tej uroczystej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Realizatorom życzymy owocnej realizacji swoich projektów.

 
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»

Strona 5 z 9