opis_strony2
Aktualności
KGW Koteże i kontynuacja pasji śpiewania PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 sierpnia 2015 13:49
2015_baner_DL


KGW_Koteze

     

Wakacje za nami, zatem czas wziąć się znowu ostro do pracy. Koteżanki ruszają z nowym projektem pn. „Różne pokolenia- te same pasje”- warsztaty teatralno-wokalne, sfinansowanym ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Lokalnej Grupy Działania „Chata Kociewia”. Celem naszego działania jest udział 40 osób w każdym wieku z terenu gminy Starogard w warsztatach teatralno-wokalnych, a co tam idzie rozwój osobisty ludzi na wsi. Warsztaty potrwaja od 8 września do końca listopada. Nauczymy się śpiewać i prezentować na scenie: zasady mówienia wierszem i prozą, dykcja i elementarne zadania aktorskie- to także cel naszej nauki. Mamy nadzieję, iż otworzymy drzwi do świata sztuki oraz odnajdziemy artystyczne talenty u ludzi na wsi. Ponadto nasz projekt rozwinie takie społeczne dobra jak: inicjacja nowatorskich działań oraz integracja mieszkańców si, a także pokaże społeczności wiejskiej, że wieś może być doskonałym miejscem na aktywne spędzanie czasu oraz odkrywanie w sobie talentów i zainteresowań. Startujemy 8 września godz. 18.00 w świetlicy Koteżach. Przyjdź z dzieckiem, wnuczkiem, czy sąsiadem. Wiek nie gra roli. Liczy się tylko pasja i potrzeba artystycznego rozwoju. Kontakt pod nr tel. Koordynator projektu 604 149 190 Alina Jeleń

 
KALISKIE PEGAZY JUŻ RUSZYŁY PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 sierpnia 2015 11:41
_dsc0001

_dsc0135

          

2015_baner_DL

Nieformalna grupa „Kaliskie Pegazy” rozpoczęła realizację projektu „Przebudzenie”-  warsztaty z pantomimy teatralnej. Inicjatywa powstała dzięki dofinansowaniu z Lokalnej Grupy Działania „Chata Kociewia”. Celem projektu jest zastosowanie pantomimy w integracji dzieci i młodzieży z różnych środowisk, ale również jako pomoc w niewerbalnym wyrażaniu własnych problemów i emocji z nimi związanych. 
Na pierwszych zajęciach instruktor- Jan Radzewicz przedstawił grupie główny zarys projektu, a także przeprowadził wiele zabaw integracyjnych.  I mamy… Pierwsze zakupy poczynione- drabiny stoją, pudła złożone, wiatraczki i piłeczki świetnie wpisują się w całe tło scenografii.
Nadszedł pierwszy poważny warsztat. Uczestnicy zaczęli ciężką pracę nad  przebiegiem inscenizacji. Pod czujnym okiem instruktora odgrywają nieco trudne elementy scenariusza, bo przecież dużo łatwiej jest coś powiedzieć, niż pokazać.  I mamy!  Po kilku spotkaniach nasi młodzi aktorzy przedstawiają zarys całego przedstawienia. 
Pantomima daje możliwość pomocy w rozładowaniu skumulowanych negatywnych emocji. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy wprowadzić  ten element w życie naszej małej społeczności.

Kaliskie Pegazy

 
DL umowy podpisane PDF Drukuj Email
piątek, 24 lipca 2015 16:02
umowy_dl_2015

20 lipca 2015 roku w biurze Ośrodka Działaj Lokalnie- Lokalnej Grupy Działania „Chata Kociewia” miało miejsce rozdanie grantów w ramach Programu Działaj Lokalnie IX. Wybrańców jest 11. Zebranych przywitał prezes LGD „Chata Kociewia” Marian Firgon, opowiedział krótko o Programie, o złożonych wnioskach, o dofinansowanych. Następnie zebrani opowiedzieli o swoich projektach, o zmaganiach podczas aplikowania a także o planach i obawach podczas realizacji projektu. Nastąpiła uroczysta chwila podpisania grantów. I choć może niewielu u nas sławnych ludzi to my takich mieliśmy- i to w naszym biurze. Nie codziennie zdarza się skupić tylu animatorów społecznych w jednym miejscu wokół wspólnego celu- Działania Lokalnie. Po tej uroczystej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Realizatorom życzymy owocnej realizacji swoich projektów.

 
KOMISJA GRANTOWA DZIAŁAJ LOKALNIE WYBRAŁA WNIOSKI DO FINANSOWANIA PDF Drukuj Email
wtorek, 30 czerwca 2015 07:07

LISTA WNIOSKÓW DOFINANSOWANYCH

LP

Wnioskodawca/realizator

Tytuł projektu

Wnioskowana kwota

Kwota przyznana

Ocena końcowa

1

Stowarzyszenie Przyjaciół Ocypla / Klub Aktywnego Człowieka

Skarb Aktywnych

6000

6000

36,83

2

Publiczna Szkoła Podstawowa im. A. Grubby w Zelgoszczy / Rada Sołecka Wsi Zelgoszcz

Wspólna praca kulturę wsi wzbogaca.

5850

5850

35,73

3

Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia / Koło Gospodyń Wiejskich w Koteżach

"Różne pokolenia- te same pasje"- warsztaty teatralno-wokalne

4340

4340

35,36

4

Zespół Szkół Publicznych / Przyjaciele pszczół

Borzechowskie gzuby pomagają pszczołom

6000

6000

34,82

5

Stowarzyszenie Kobiety Kwiaty Kociewia

Fantazja na kociewskim stole- warsztaty carvingu dla wiejskich kobiet

5050

5050

33,91

6

UKS Włóczykij

Z mapą do lasu.

6000

5500

33,75

7

Przedszkole Publiczne W Czarnej Wodzie / Przyjaciele Przedszkola

W zdrowym ciele zdrowy duch - cała Czarna Woda w ruch!

6000

4200

33,54

8

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Skórczu / Koło Gospodyń Miejskich w Skórczu

DRUCIANA KAWIARENKA

5645

5645

33,40

9

Samorządowa Instytucja Kultury Grodzisko Owidz / Grupa Miłośników Średniowiecza

Warsztaty archeologii eksperymentalnej

6000

6000

33,10

10

Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku / Szydełkomaniacy II

Węzełki supełki na drutach

3240

3240

33,10

Stowarzyszenie Przyjaciół Ocypla

Widowisko - szlakiem ocypelskiech opowieści

5450

0

wniosek odrzucony przez Komisję

11

Gminny Ośrodek Kultur w Kaliskach / Kaliskie Pegazy

"Przebudzenie" - warsztaty pantomimy teatralnej

6000

3175

32,27

Więcej…
 
Zelgoszcz - projekt DL zakończony PDF Drukuj Email
piątek, 14 listopada 2014 09:19
IMG_4061

Zelgoszcz – Działa Lokalnie

Od lipca do końca października 2014r. w ramach projektu "W zdrowym ciele zdrowy duch - starzy młodzi wszyscy w ruch" – grantowi Działaj Lokalnie, Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, do którego przystąpiła Publiczna Szkoła Podstawowa im. A. Grubby w Zelgoszczy wraz z Sołtysem i Radą Sołecką w Zelgoszczy odbywały się różnego rodzaju spotkania – imprezy sportowe. Między innymi były to odbywające się co środę treningi piłki siatkowej. Starsi i młodsi dzięki zakupionemu w ramach projektu sprzętowi sportowemu mogli rozwijać swoje umiejętności podczas gry w tenisa, piłkarzyki, unihokeja, siatkówkę.

Więcej…
 
DZIAŁAJ LOKALNIE ...starzy młodzi wszyscy w ruch PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 września 2014 11:31
z zabawy w lesie - szukanie skarbow W Zelgoszczy w okresie od 1 września 2014r. do 30 października 2014r. dzięki grantowi Działaj Lokalnie, Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany jest projekt "W zdrowym ciele zdrowy duch - starzy młodzi wszyscy w ruch", do którego przystąpiła Publiczna Szkoła Podstawowa im. A. Grubby w Zelgoszczy wraz z Sołtysem i Rada Sołecką. Głównym celem projektu jest zorganizowanie możliwości aktywnego spędzania czasu i eliminowanie barier międzypokoleniowych, które w naszej gminie są dość widoczne. Chcemy, aby młodzi znaleźli wspólny język z osobami starszymi, by zarażali ich energią, ale jednocześnie doceniali "skarbnicę wiedzy i opowiadań", którymi są osoby starsze.
Więcej…
 
DZIAŁAJ LOKALNIE Senior w ogrodzie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 września 2014 10:42
kaliska1

Gminne Koło PZERI w Kaliskach - realizacja projektu „Senior w ogrodzie” na półmetku.

Już od początku lipca spotykamy się na terenie Polskich Ogrodów Ozdobnych „Frank-Raj” we Franku. Spokojnie ale systematycznie realizujemy nasz tegoroczny projekt „Senior w ogrodzie”. Jesteśmy na półmetku. Po uroczystej inauguracji (zapoznanie z ideą, celami i harmonogramem działań oraz wyjątkowy spacer po obiekcie z jego pomysłodawcą i twórcą, p. Hubertem Kopciowskim), w każdą kolejną środę mamy okazję obcować z inną dziedziną sztuki. I tak, mieliśmy już sposobność, pod czujnym okiem. P. Wandy Kopciowskiej, stworzyć własną kompozycję roślinną z różnych gatunków rojników, poznaliśmy- z pomocą p. Sławomira Witosa - najważniejsze zasady decydujące o jakości fotografii. Próbowaliśmy je następnie wykorzystać w praktyce, wybierając do zdjęć najpiękniejsze obiekty ogrodów.
Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 4 z 7