opis_strony2
Aktualności
DRODZY GRANTOBIORCY DZIAŁAJ LOKALNIE PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 kwietnia 2016 13:50
W dniu 21.04.2016 roku (czwartek) odbędzie się spotkanie informacyjne w ramach Działaj Lokalnie:
godz. 10:00 - świetlica w Bobowie
godz. 13:00 - świetlica w Osiecznej

oraz w dniu 26.04.2016 roku (wtorek) o godz. 10:00 - GOK w Kaliskach

Serdecznie zapraszamy do udziału!
                                    
                            Wyzwólcie z nami społeczną energię!!!                                                                                                          
 
ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA INFORMACYJNE PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 kwietnia 2016 13:40

Kochani grantobiorcy Programu Działaj Lokalnie !!!

Bardzo serdecznie zachęcamy Państwa do umawiania się na spotkania informacyjne/ konsultacyjne z naszym koordynatorem w dogodnych dla Was terminach- my postaramy się dostosować.

...a więc do usłyszenia

 
Druciana Kawiarenka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 grudnia 2015 01:00
IMG_1781
IMG_1784

2015_baner_DL9 grudnia w Miejskiej Sali Widowiskowej w Skórczu odbył się wernisaż prac powstałych w programie "Druciana Kawiarenka". Program ten składał się z 9 warsztatów rękodzieła: filcowania, decoupagu i szydełkowania, w którym uczestniczyło 40 pań.

Wernisaż otworzyła pani Bożena Wenerska, przewodnicząca Koła Gospodyń Miejskich w Skórczu, która przywitała zebranych gości. Podziękowania skierowała do pani Joanny Nadolnej-Banach z "Chaty Kociewia" za pomoc podczas pisania i trwania projektu, do pani Krystyny Bogulskiej za prowadzenie księgowości oraz do pań, które zadbały o wystrój sali na wernisaż i upiekły ciasta.

A wszystko to dzięki Programowi Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalną Grupę działania "Chata Kociewia", który wsparł "Drucianą Kawiarenkę " kwotą 5.645 zł.

Obecnie prace można podziwiać w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skórczu.

 
Czarna Woda w ruch PDF Drukuj Email
piątek, 04 grudnia 2015 08:49
2015_baner_DL

"W zdrowym ciele zdrowy duch - cała Czarna Woda w ruch!" - to hasło i nazwa Projektu, realizowanego przez grupę pn. "Przyjaciele Przedszkola" wraz Przedszkolem w Czarnej Wodzie w okresie od września do grudnia 2015 roku. Działania projektowe odbywają się dzięki dofinansowaniu ze środków Programu "Działaj Lokalnie IX" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie LGD "Chata Kociewia".

Projekt zakładał zorganizowanie popołudniowych i weekendowych zajęć sportowych dla grupy około 30 dzieci i 30 rodziców na terenie przedszkola, a także organizację biegu ulicznego pn. "Biegaton" dla wszystkich mieszkańców Czarnej Wody. 

20151107_11352920151023_174534
20151107_10112920151028_162338
Więcej…
 
FANTAZJA NA KOCIEWSKIM STOLE - WARSZTATY CARWINGU DLA WIEJSKICH KOBIET PDF Drukuj Email
środa, 25 listopada 2015 11:59
2015_baner_DL
Projekt Stowarzyszenia Kobiety Kwiaty Kociewia dotyczący warsztatów carwingu trwa. 30 kobiet z terenu powiatu starogardzkiego uczy się dekoracyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach. Projekt pn. "Fantazja na kociewskim stole" jest sfinansowany ze środków Programu "Działaj Lokalnie IX" Lokalnej Grupy Działania "Chata Kociewia", a jego celem jest stworzenie atrakcyjnej możliwości spędzania czasu wolnego dla kobiet z powiatu starogardzkiego i nauka dekoracyjnego rzeźbienia w owocach i warzywach. Warsztaty prowadzi Wicemistrz Europy w carwingu Pan Tomasz Szpalek.  Zajęcia odbywają się w Restauracji "CAPRICE" ul. Hallera 19a,  dzięki uprzejmości właścicielki Aśki Marnissi i w świetlicy wiejskiej w Pinczynie. Pierwsze cudne warzywne kompozycje już za nami. Róża z cukinii, kwiat z kapusty pekińskiej, lilia z papryki, szyszka z marchwi - nie są nam już obce. Zapraszamy na nasza stronę www.kwiatykociewia.pl i stronę na FB, gdzie można podziwiać prace uczestniczek naszego projektu.
Prezes Stowarzyszenia KKK Alina Jeleń
kkk
 
WSPÓLNA PRACA - KULTURĘ WSI WZBOGACA PDF Drukuj Email
środa, 25 listopada 2015 11:52

2015_baner_DL

Ruszyły prace związane z projektem

Październik - dni stają się coraz chłodniejsze, a wieczory dłuższe. Pracy wokół domu jest coraz mniej, więc uczestnicy kółka dziennikarskiego: Natalia Kłomska (kl. VI), Pola Pielak (kl. VI),  Ewa Wrzosek (kl. V), Julia Kubiak (kl. V), Agata Trepkowska (kl. IV), Maja Pielak (kl. IV) oraz Nela Baranowska (kl. IV) pod opieką p. Urszuli Trambeckiej postanowiły odwiedzić mieszkańców wsi, w celu zebrania informacji o "dawnych czasach".

Podczas wizyt uczennice zostały bardzo mile przyjęte. Panie cieszyły się, iż chcemy poznać historię  naszej okolicy, a przy okazji mogły powspominać tamte - lepsze, jak to podkreślały czasy. 

Dziewczęta przeprowadzając wywiady dowiedziały się wielu ciekawych historii związanych z Zelgoszczą. 

Ponadto zebrały sporo ciekawych fotografii oraz eksponatów, które zostaną zaprezentowane w  grudniu w izbie pamięci.  Na tą okazję uczestniczki kółka, na podstawie wywiadów przygotują także broszurę o życiu w "dawnej Zelgoszczy".

dl25
 
WARSZTATY ARCHEOLOGII EKSPERYMENTALNEJ PDF Drukuj Email
niedziela, 04 października 2015 17:16
Warsztaty archeologii eksperymentalnej w ramach Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ​ ruszyły już 6 sierpnia. Zgłosiło się ponad 30 osób. Warsztaty odbywają się w każdy czwartek od 16.30 do 19.30 w Grodzisku Owidz. Na pierwszym spotkaniu Pan Wojciech Belka wprowadził nas nieco w tematykę średniowiecza. Opowiedział o wystawie jaka mieści się w Grodzisku Owidz, uzbrojeniu, zwyczajach i kulturze oraz  o historii tego pięknego miejsca. Kolejne spotkanie na świeżym powietrzu z Panem Tomaszem Narlochem dotyczyło łucznictwa. Dowiedzieliśmy się z czego są łuki, skąd pochodzi łucznictwo i próbowaliśmy swoich sił. Tarcze wypełniły się strzałami a niektórzy nawet odkryli swoją nową pasję! Ponadto posililiśmy się przy ognisku daniami z kuchni słowiańskiej. Kosztowaliśmy podpłomyków pieczonych w ogniu, kaszy ze śmietaną i kapusty. Każdy swoje danie przyrządził w stu procentach własnoręcznie i z naturalnych produktów. Kolejne spotkanie już w czwartek, tym razem zajmiemy się grami i zabawami plebejskimi a na przyszłym spotkaniu będziemy szyli średniowieczne stroje. Do zobaczenia!
owidz_warsztaty
 
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»

Strona 4 z 9