opis_strony2
PROMOCJA RZEKI WIERZYCA PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 grudnia 2014 01:00

Wierzyca - nurty natury, nurty kultury

W dniach 23-25 czerwca odbyło się trzydniowe wydarzenie mające za zadanie promocję tej kociewskiej rzeki. W ramach study tour zorganizowanego przez Lokalne Grupy Działania (Wstęgę Kociewia i Chatę Kociewia) kilkunastu dziennikarzom z całego kraju zaprezentowana została turystyczna oferta związana z kajakowym szlakiem Wierzycy.

Grono żurnalistów wybrane przy współudziale Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE oraz Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej złożone było m.in. z reprezentantów Stowarzyszenia Dziennikarzy-Podróżników GLOBTROTER.

W ciągu trzech dni goście mogli poznać potencjał turystyczny Wierzycy dwojakiego rodzaju - zgodnie z hasłem promocyjnym, które towarzyszy marketingowi rzeki od kilku lat.

Nurty natury goście poznali i poczuli podczas dwóch spływów kajakowych, które mieli przyjemność przeżyć na dwóch różnych, wybranych odcinkach rzecznych.

Pierwszego dnia wybrany przez organizatorów odcinek był bardziej wymagającym. Fragment pomiędzy Czarnocinem a Bączkiem, to reklama Wierzycy o charakterze górskim, wyzwanie dla amatorów zmagań z bystrą wodą i meandrami.

Drugi dzień na Wierzycy pomiędzy Pogódkami a Czarnocinem był powtórką z kajakowej przyjemności. Odcinek z Pogódek do Czarnocina zapisał się w pamięci dziennikarzy jako mniej wymagająca rekreacja.

Dopełnieniem przeżyć związanych ze światem przyrody była wizyta w Arboretum Wirty.

Nurty kultury pochłonęły zacne grono podczas zwiedzania gniewskiej warowni, Grodziska w Owidzu oraz pelplińskiej katedry. Wojowie, rycerze oraz skryptoryjny mnich zainteresowali słuchaczy i widzów średniowiecznymi dziejami ziem zlokalizowanych po obu brzegach Wierzycy.

Kulturę Kociewia uczestnicy study tour mieli przyjemność poznać podczas interaktywnych warsztatów dwojakiego rodzaju. Przez żołądek do serca Kociewie trafiło podczas zajęć z kuchni regionalnej prowadzonych przez Krystynę Gierszewską. Zwieńczeniem kociewskich wspomnień były zajęcia z ozdabiania filiżanek malowanymi kociewskimi wzorami, które to artystyczne ćwiczenia prowadziła Magdalena Tkaczyk.

W ciągu tych dwóch czerwcowych dni bogactwo oferty turystycznej mogli poznawać dziennikarze. Przed wszystkimi chętnymi "Wierzyca - nurty natury, nurty kultury" otwiera swe podwoje każdego dnia. Zapraszamy serdecznie!