opis_strony2

KARCZMY


GRILLOWA ZAGRODA - WIĘCKOWY

UWAGA! To jeszcze nie jest karczma, ale będzie.  Wszystko na to wskazuje. Po pierwsze -  "Grillowa Zagroda" jest świetnie położona  przy trasie Tczew - Kościerzyna - kilka kilometrów za Skarszewami w stronę Kościerzyny, w centrum wsi Więckowy; po drugie - jest tu dobre jedzenie z grilla - kiełbaski, szaszłyki itp.; po trzecie -jest tu energiczna kobieta Grażyna Cerowska, która Was dobrze ugości; po czwarte - jest tu sporo miejsca dla samochodów, więc mogą zjeść posiłek również grupy zorganizowane.
Otwarte w sezonie (przy czym sezon to może być nawet grudzień...), codziennie od 9.00 do 22.00.
Telefon: 668 790 970.   


"KARCZMA KOCIEWSKA" - SZPĘGAWSK

Szpęgawsk leży 5 km od Starogardu przy berlince na odcinku Starogard - Tczew. "Karczma Kociewska" służy niezłym jedzeniem nie tylko przejezdnym, ale i mieszkańcom Kociewia. Duże pomieszczenia pozwalają bez skrępowania zbyt bliskim sąsiedztwem obcych osób zjeść spokojnie śniadanie, obiad czy kolację. Ale "Karczma Kociewska" to nie tylko karczma. Są tu też estetycvznie urządzone pokoje noclegowe.

"Karczma Kociewska" w Szpęgawsku - patrz...


KARCZMA "POD WYGODĄ" W SUMINIE

Wszystko jest tu bardzo gustownie urządzone. Karczma tonie w zieleni i kwiatach. Spotka Ciebie tu mnóstwo cieszących oko enklaw, gdzie możesz odpocząć i nacieszyć oko pięknem. Gospodarze wymyślają coraz to nowe atrakcje. Ostatnio Marian Firgon zaczął ściągać stare maszyny rolnicze i inne stare wiejskie urządzenia. Być może jest to zalążek... skansenu. Dodajmy do tego doskonałe jedzenie i wtedy zroumiemy, dlaczego ta karczma, pomimo odległego położenia od "berlinki", cieszy się wielkim powodzeniem.

Strona www
Karczma "Pod Wygodą" - patrz - dane adresowe
Pod Wygodą" jako przykład pięknie skomponowanego ogrodu


KARCZMA "OSTOJA" W CZARNEJ WODZIE


Czarna Woda. 17.07.2007 o godzinie 17.07 Ania i Michał Ostoja Lniscy otworzyli restaurację połączoną z galerią. Podajemy telefony kontaktowe w sprawie zamówień, a niżej zamieszczamy reportaż z otwarcia.
Tel. stacjonarny: 058 587 81 72, kom.: 504 092 576

 

szerzej o otwarciu karczmy
Pół roku po otwarciu Karczmy "Ostoja"


KARCZMY - STAROGARD GDAŃSKI


Karczma "Pod Wygodą"
Sumin 57
83-200 Starogard
tel./fax (058) 562 10 10
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Karczma "Kociewska" - Jacek Szczygielski
Szpęgawsk
83-200 Starogard Gd.
tel. (058) 562 14 73