opis_strony2
Pałace


PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 października 2007 01:00

PAŁAC W BOLESŁAWOWIE


Pałac w Bolesławowie - gm. Skarszewy

Tutaj można przeczytać ciekawy tekst o pałacu w Bolesławowie, który ukazał się w jednym z piątkowych wydań Dziennika Bałtyckiego

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
środa, 27 czerwca 2007 01:00

PAŁAC W NOWEJ WSI RZECZNEJ


Nowa Wieś Rzeczna leży 3 km od centrum Starogardu i właściwie jest już willową dzielnicą miasta. Blisko stąd do rzeczki Piesienicy, ktora koło tzw. drajmostu (mostu kolejowego linii Tczew - Starogard - Chijnice) wpada do Wierzycy. XIX-wieczny pałac w Nowej Wsi, w miarę dobrze zachowany,  leżący w sporym parku, zmienil kolejnego prywatnego  właściciela. O tym, że zachowały się tu ciekawe ozdoby i oryginalna elewacja oraz oryginalna sala balowa  z widokiem na park, możemy jedynie poczytać w przewodnikach.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
środa, 27 czerwca 2007 01:00

PAŁAC W SUMINIE


Sumin leży ok. 10 km od Starogardu. Tutejszy pałac jest pozostałością dawnego majątku. Obecnie w pałacu mieści się szkoła, a zrewitalizowany park jako jeden z nielicznych w powiecie starogardzkim  jest ogólnodostępny.


Więcej…
 
PDF Drukuj Email
środa, 27 czerwca 2007 01:00

PAŁAC W LEŚNEJ JANI


Pałac w Leśnej Jani, podobnie jak w Starej, powstał na przełomie XIX i XX wieku. Jest otoczony nieźle utrzymanym parkiem. Obecnie, po nabyciu go przez osobę prywatną, odnawiany. Zdjęcia, jakie znajdują się na portalu www.kociewiacy.pl, zostały wykonane przed sprzedażą obektu przez Agencję Nieruchomości Rolnej. Pokazujemy też stare ryciny przedstawiające pałac w okresie świetności. Obie części - jak widać na rycinach - były połączone wiszącym korytarzem.

Obejrzyj pałac na zdjęciach
Tu obejrzyj pałac  na  starych rycinach

 
PDF Drukuj Email
środa, 27 czerwca 2007 01:00

PAŁAC W STAREJ JANI


Dwór w Starej Jani został zbudowany na przełomie XIX i XX wieku. Można tu odczytać bardzo ciekawe założenie parkowo-pałacowe. Kto lubi zabytki,  z pewnościa zainteresują go bardzo ciekawe zabudowania gospodarcze oraz mieszkalne z okresu powstania palacu. Obiekt należy do osoby prywatnej i nie jest udostępniony zwiedzającym.

O pałacu w Starej Jani i majątku

 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 1 z 3