opis_strony2
Aktualności
FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA - OBOZIN PDF Drukuj Email
środa, 12 maja 2010 00:00

RADA SOŁECKA WSI OBOZIN
RADY SOŁECKIE WSI BOLESŁAWOWO, KAMIEROWSKIE PIECE, MIROWO DUŻE
ZAPRASZAJĄ
na Powiatowy Festyn z okazji Dnia Dziecka pod hasłem
„ZNAJOMOŚĆ RUCHU DROGOWEGO I BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH NA NADCHODZĄCE WAKACJE”
który odbędzie się dnia 29 maja 2010 r. w Obozinie

Więcej…
 
LISTA WNIOSKÓW ZŁOŻONYCH W RAMACH KONKURSU "MAŁE PROJEKTY" PDF Drukuj Email
wtorek, 04 maja 2010 00:00

LISTA WNIOSKÓW

złożonych w siedzibie LGD Chata Kociewia w ramach konkursu nr:…2

Więcej…
 
SPOTKANIE POMORSKIEJ SIECI LEADER PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 kwietnia 2010 00:00
27 kwietnia w Przetoczynie odbyło się spotkanie Pomorskiej Sieci Leader. Warsztaty wymiany doświadczeń pomiędzy pomorskimi Lokalnymi Grupami Działania połączono ze spotkaniem Rady PSL. Podczas spotkania omówiono najważniejsze problemy LGD związane z funkcjonowaniem, jednocześnie wymieniając się doświadczeniami, związanymi z wdrażaniem Lokalnych Strategii Rozwoju np. procedury, uwagi dotyczące małych projektów, i tym podobne zagadnienia. Jednym z tematów zaplanowanych do omówienia było przedstawienie oczekiwań LGD wobec Pomorskiej Sieci Leader i prezydium, oraz współpraca z KSOW, a w szczególności współfinansowanie udziału w targach, potrzeby szkoleniowe LGD, możliwości funkcjonowania działań LGD. Bardzo ważnym punktem spotkania okazał się temat „współpracy”, dialogu z Urzędem Marszałkowskim – co zrobić aby usprawnić Leadera. Przedstawiciele LGD jednogłośnie zadecydowali, iż wystosują pismo z prośbą do UM o ułatwienie, bądź wyjaśnienie niektórych procedur. Inne ważne kwestie to wybór zastępcy przedstawiciela pomorskiej sieci do grupy tematycznej ds. Leader przy KSOW, zawartość strony www PSL oraz plan działania sieci na najbliższe miesiące. Na zakończenie zaproponowano, aby tego typu spotkania odbywały się cykliczne średnio co 2 miesiące.
 
ZAPROSZENIE DO WZIĘCIA UDZIAŁU W SZKOLENIU PDF Drukuj Email
czwartek, 01 kwietnia 2010 00:00

Dnia 5 i 6 maja 2010 roku w Starej Kiszewie w ośrodku "Wrota Kaszub" odbedzie się szkolenie, skierowane dla członków Rady, Zarządu oraz pracowników Lokalnej Grupy Działania "Chata Kociewia".

Szkolenie rozpocznie się o godzinie 10.00, osobą prowadzącą szkolenie jest Pan Ryszard Zarudzki.

Serdecznie zapraszamy od wziecia udziału w szkoleniu.

 
KONFERENCJA INAUGURUJĄCA KONKURS MAŁE PROJEKTY PDF Drukuj Email
środa, 31 marca 2010 00:00

KONFERENCJA INAUGURUJĄCA KONKURS MAŁE PROJEKTY

Dnia 31 marca 2010 roku w Pomorskiej Wyższej Szkole Polityki Społecznej i Gospodarczej w Starogardzie Gdańskim odbyła się konferencja inaugurująca otwarcie konkursu na działanie „Małe projekty” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Konferencję rozpoczął prezes Lokalnej Grupy Działania „Chata Kociewia” Marian Firgon, który uroczyście przywitał zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się między innymi Pan Leszek Burczyk Starosta Powiatu Starogardzkiego, Wójtowie gmin, Sołtysi oraz przedstawiciele organizacji z terenu gmin wchodzących w skład Lokalnej Grupy Działania „Chata Kociewia”.
W dalszej części spotkania o zabranie głosu poproszony został Starosta Powiatu Starogardzkiego Pan Leszek Burczyk, który w zarysie przypomniał idee i proces tworzenia się partnerstwa i inicjatywy Leader oraz powstawanie Lokalnej Strategii Rozwoju, która przyczynia się w efekcie do rozwoju bliskich nam obszarów wiejskich. Aktywna polityka Unii Europejskiej, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich i wreszcie Małe projekty to nie tylko szansa dla organizacji pozarządowych na pozyskanie środków i możliwość realizacji pomysłów, ale jest to też sposób wypromowania pomorskiej wsi, jej kociewskiej historii i kultury. Tymi słowami zakończyło się wystąpienie Starosty Pana Leszka Burczyka.
Zgodnie z programem spotkanie kolejny punkt to przedstawienie zagadnienia „Małe projekty” w kontekście Lokalnej Strategii Rozwoju LGD „Chata Kociewia”. Zostały omówione główne założenia konkursu, procedura przyznawania dotacji oraz na co warto zwrócić uwagę przy sporządzaniu projektów. Swoją obecnością zaszczycił nas również Pan Ryszard Zarudzki, który w bardzo ciekawy sposób poprowadził dalszą część spotkania motywując zarazem zebranych gości do dyskusji i wymiany doświadczeń. Wystąpienie Pana Ryszarda Zarudzkiego dotyczyło aktywizacji oddolnej mieszkańców w ramach podejścia Leader na przykładzie „Małych projektów” oraz przedstawienia przykładów projektów realizowanych przez Lokalne Grupy Działania w Polsce. Prócz teorii i faktów prowadzący pokazał uczestnikom konferencji w jaki sposób należy interpretować zapisy Rozporządzenia, połączył to z dyskusją, pobudzając tym samym gości do twórczego myślenia. Jako ostatni głos zabrał Prezes LGD Marian Firgon, dziękując zebranym za przybycie w ten przedświąteczny tydzień, życząc jednocześnie radosnych świąt i powodzenia przy pracy nad „małym projektem”.
Materiały do pobrania:
Aktywizacja oddolna mieszkańców w ramach podejścia LEADER
 
«pierwszapoprzednia81828384858687888990następnaostatnia»

Strona 90 z 102