opis_strony2
Aktualności
ZAPRASZAMY WNIOSKODAWCÓW NA SPOTKANIA INFORMACYJNE PDF Drukuj Email
piątek, 30 listopada 2018 01:00

Zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące naboru wniosków w ramach przedsięwzięcia:

2.1.1 Tworzenie miejsc pracy w przedsiębiorstwach (z wyłączeniem działalności turystycznej, rekreacyjnej, dziedzictwa kulturowego i gastronomii) oraz podnoszenie kompetencji beneficjentów z uwzględnieniem rozwiązań innowacyjnych, promujących ochronę środowiska oraz przeciwdziałanie zmianom klimatu.

Podczas spotkań uczestnicy zapoznają sie z warunkami przyznawania pomocy w ramach powyższego zakresu.


Lp.

Gmina

Data

Godzina

Miejsce

1.

Gmina Miejska

CZARNA WODA

12 grudnia 2018

11:00

Sala konferencyjna               

Urząd Miejski

ul. Mickiewicza 7

CZARNA WODA

2.

Gmina

SKÓRCZ

13 grudnia 2018

10:00

Urząd Gminy                         

ul. Dworcowa 6

SKÓRCZ

3.

Gmina

STAROGARD GD.

14 grudnia 2018

10:00

Urząd Gminy                         

ul. Sikorskiego 9

STAROGARD GD.

 
GRATULACJE PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 listopada 2018 20:34

MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, IŻ PREZES NASZEGO STOWARZYSZENIA - MAGDALENA FORC-CHEREK ZOSTAŁA WYBRANA NA WÓJTA GMINY STAROGARD GDAŃSKI

Składamy serdeczne gratulacje oraz słowa uznania w związku z wyborem na zaszczytną funkcję Wójta Gminy. Wybór ten jest efektem społecznego zaufania i poparcia mieszkańców gminy Starogard Gdański. Jesteśmy dumni z tego sukcesu, życzymy wytwałości i umiejętności w dążeniu do realizacji planowanych zadań i wyzwań.

gratulacje PREZESIE:)

 
DZIAŁAJ LOKALNIE - Piękna nasza niepodległa PDF Drukuj Email
piątek, 26 października 2018 10:34

dl_wernisaz2

 
Giving Circle PDF Drukuj Email
piątek, 19 października 2018 09:34
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   

Tworzymy kolejną okazję, żeby dofinansować Wasze inicjatywy. Wykorzystujemy nowatorską metodę spotkania Giving Circle, podczas którego możemy wspierać działania społeczne, w formule przypominającej licytację (więcej informacji o mechanizmie Giving Circle TUTAJ + relacja z pierwszych wydarzeń w Polsce TUTAJ).

W skrócie: jest to crowdfunding na żywo. Podczas specjalnego spotkania prezentowanych jest kilka projektów społecznych, a zebrani goście - przedstawciciele instytucji publicznych, firm, organizacji pozarządowych, mediów oraz indywidualni mieszkańcy Pomorza - mogą zadawać pytania pomysłodawcom i później deklarować wsparcie finansowe na realizację inicjatyw. Celem minimalnym jest zebranie po 2000zł na każdą z nich. W październiku 2017 Fundacja Pokolenia (jeden w Operatorów naszego Funduszu) zorganizował takie wydarzenie w Tczewie z okazji jubileuszu 15-lecia organizacji i zebrał ponad 13000zł na wsparcie 4 projektów. Relacja z tej imprezy tutaj: http://fundacjapokolenia.pl/giving-circle-poczworny-sukces/.

W ramach tego konkursu szukamy maksymalnie 4 grup/organizacji z województwa pomorskiego, które chciałyby wziąć udział w takim unikatowym wydarzeniu. Czekamy na Wasze nietuzinkowe pomysły!

UWAGA: nabór adresowany jest tylko i wyłącznie do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych mieszkańców, które w 2018 roku startowały w konkursach grantowych Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ale nie otrzymały dotacji.

Regulamin z wnioskiem do pobrania poniżej.

Nabór trwa do 21 października 2018 - wystarczy wypełnić poniższy formularz i przesłać go mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
DZIAŁAJ LOKALNIE - "Detektywi Historii Czarnej Wody na Tropie" PDF Drukuj Email
czwartek, 18 października 2018 01:00
J     M

Od  lipca Miejska Biblioteka Publiczna wraz grupą nieformalną "Aktywna Młodzież" realizują projekt "Detektywi Historii Czarnej Wody na Tropie" finansowany w ramach programu "Działaj Lokalnie X" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Akademię Filantropii w Polsce. Projekt jest kolejną inicjatywą w ramach obchodów 25 lat Gminy Czarna Woda i ma na celu propagowanie aktywnego i edukacyjnego spędzania wolnego czasu oraz wzbudzenie lokalnego patriotyzmu ii przynależności do swojej miejscowości poprzez zapoznanie się z jej historią. W ramach projektu odbyły się warsztaty, podczas których młodzież wraz z instruktorem stworzyła grę oraz jej regulamin. Gra natomiast rozegrana została w sobotę 6 października  w Czarnej Wodzie i  miała na celu przybliżenie mieszkańcom historii naszego miasta. Grę rozpoczęto o godzinie 13.00 zbiórką na "Kajakarni" gdzie zapisało się dziewięć drużyn, nie tylko z Czarnej Wody. Każda drużyna otrzymała mapę z trasą i zaznaczonymi punktami, przy których trzeba było się zatrzymać i zbierać naklejki. Po zebraniu i wklejeniu wszystkich naklejek powstał obrazek przedstawiający logo 25 lat Gminy. Punkty były związane z ważnymi i ciekawymi dla miasta osobami i miejscami. Przy niektórych punktach gry na uczestników czekały dodatkowe zadania do rozwiązania (puzzle, rebusy). Po przybyciu na metę odbyło się wręczenie nagród i dyplomów oraz  ognisko.

Edyta Nakielska

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 106